Singapur ile GlobalStars Çağrısı Açıldı!

Doğrudan EUREKA üyesi olmayan ülkeler ile işbirliği yapma imkânı sağlayan bir EUREKA girişimi olan GlobalStars kapsamında EUREKA üye ülkeleri arasında yer almayan Singapur ile işbirliği imkânı sunan çağrı 15 Mayıs 2019 tarihi itibari ile açıldı.

Singapur’un yanı sıra EUREKA üyesi ülkeler Türkiye, Belçika, Birleşik Krallık, Çekya, Danimarka, Hollanda ve İspanya çağrıya dâhil olan ülkeler arasındadır. Çağrı kapsamında desteklenecek projeler EUREKA Network projesi olarak değerlendirilecektir.

Çağrı detayları için tıklayınız.

Bu çağrıda aşağıdaki teknoloji alanları öncelikli olmak üzere tüm alanlarda oluşturulan proje önerileri sunulabilecektir.

  • Medical Technology
  • Smart Mobility and logistics
  • Advanced Manufacturing

Çağrıya başvurmak isteyen firmalarımızın proje başvurusu öncesinde TÜBİTAK EUREKA Ofisi ile iletişime geçmesi tavsiye edilmektedir.

Son başvuru tarihi 26 Eylül 2019’dur.

Başvurular EUREKA Resmi sitesinden elde edilecek başvuru formuyla eureka@tubitak.gov.tr adresine iletilecektir.

Çağrıya proje önermek isteyen Türk firmaların EUREKA başvurusuna ilaveten TÜBİTAK TEYDEB 1509 Programı’na ulusal başvuru yapmaları gerekmektedir. Çağrı takvimine uygunluk açısından bu başvurunun da 26 Eylül 2019 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

1509 Programı ile ilgili bilgi için tıklayınız.

Sanal Proje Pazarı

Çağrıya proje önerisi sunmak isteyen fikir sahiplerinin iletişime geçmelerini kolaylaştırmak adına bir sanal proje pazarı (virtual marketplace) kurulmuştur. Proje fırsatlarını tartışmak ve çağrıya katılan ülkelerden firmalar ile sanal ortamda tanışma imkanı sağlanmaktadır. İlgili siteye gitmek için tıklayınız.

13 Ağustos 2019 tarihinde çağrının tüm detaylarının paylaşılacağı bir webinar düzenlenecektir. Bahsi geçen webinar ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Kayıt için tıklayınız.

Detaylı bilgi için:

Umut EGE
T +90 312 298 18 61
eureka@tubitak.gov.tr