Türkiye-İspanya EUREKA Çağrısı Açıldı

Türkiye ve İspanya arasındaki işbirliğinin arttırılması ve iki ülkedeki firmaların ortak Ar-Ge çalışmalarının EUREKA Programı kapsamında desteklenmesi için Türkiye ve İspanya Ortak Proje Çağrısı 5 Mayıs 2019 tarihi itibariyle açılmıştır.

EUREKA Programının amaçlarına paralel olarak ticarileşme potansiyeli yüksek ve pazara yönelik ürün ve süreçlerin geliştirildiği, her iki ülkeden en az birer kuruluşun katılmasıyla oluşturulacak projeler, bu çağrı kapsamında EUREKA çerçevesinde desteklenecektir.

Çağrı metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu çağrıda aşağıdaki teknoloji alanları öncelikli olmak üzere tüm alanlarda oluşturulan EUREKA projeleri Türkiye – İspanya ortak çağrısına sunulabilecektir.

  • Electronic, IT and Telecoms Technology
  • Industrial Manufacturing, Machinery, Materials and Transport
  • Agriculture and Marine Resources
  • Energy Technologies
  • Automotive
  • Textile

Türkiye - İspanya Çağrısına başvurmak isteyen firmalarımızın proje başvurusu öncesinde TÜBİTAK EUREKA Ofisi ile iletişime geçmesi tavsiye edilmektedir.

Çağrı son başvuru tarihi 5 Eylül 2019’dur.

Başvurular http://www.eurekanetwork.org/eureka-project-application-form adresinden elde edilecek başvuru formuyla eureka@tubitak.gov.tr adresine iletilecektir.

Çağrıya proje önermek isteyen Türk firmaların TÜBİTAK TEYDEB 1509 Programı’na ulusal başvuru yapmaları gerekmektedir. Çağrı takvimine uygunluk açısından bu başvurunun da 5 Eylül 2019 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

1509 Programı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Çağrı metni detayları için tıklayınız.

Detaylı bilgi için:

Umut EGE
T +90 312 298 18 61
eureka@tubitak.gov.tr